CATH #006 Zdarzenia na drogach

Pewne statystyki mówią o tym, że człowiek żyjący w naszym kraju przez całe swoje życie przynajmniej raz spotka się z wypadkiem na drodze, czy to jako poszkodowany lub też jako świadek.

Ktoś z Was będzie chyba miał więcej szczęścia bo ja akurat statystycznie „zgarnąłem” Wasze zdarzenia drogowe. Będąc w podróży z Dolnego Śląska na Podkarpacie trzy razy miałem do czynienia z nietypowym zdarzeniem na drogę. Raz to był pijany mężczyzna, później śmieci na autostradzie a na koniec podróży trafiłem na wypadek, który na szczęscie okazał się jedynie kolizją. Wystarczyło ok 400km. A rocznie robię ponad 30 tysięcy kilometrów. Więc pewnie jeszcze będę miał okazję się wykazać.

Co zrobić, jak się zachować i co warto wiedzieć, gdy i nas statystyka dopadnie? W dzisiejszym odcinku dowiesz się szczegółów, a będą to kolejno:

  • szkolenie się oraz najbliższych;
  • ustalenie lokalizacji zdarzenia;
  • wyposażenie swoje i pojazdu;
  • własne bezpieczeństwo, naszych najbliższych oraz osób postronnych.

Dziś znów Kuba z Łukaszem głównie słuchali co mam do powiedzienia. Mam nadzieję, że ta wiedza im się nigdy nie przyda, ale lepiej wiedzieć i nie skorzystać niż nie wiedzieć gdy coś się stanie.

I pamiętajcie najważniejsze numery alarmowe:

112 – Europejski Numer Alarmowy (tutaj zgłaszamy stany zagrożenia życia i zdrowia, oraz wszystko co dotyczy Państwowego Ratownictwa Medycznego czyli pogotowia ratunkowego, Policji oraz Państwowej Straży Pożarnej, dostępny gdy nie mamy środków, zablokowany telefon lub nie posiadamy karty sim w aparacie)

987 – Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego

986 – Straż Miejska

994 – Pogotowie Wodno – Kanalizacyjne

992 – Pogotowie Gazowe

991 – Pogotowie Energetyczne

Cath Team

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *