CATH #017 Ucieczka z domu
Oczywiście nie jest to poradnik jak uciec przed rodzicami gdy jesteśmy emo i uważamy, że świat jest niesprawiedliwy a nasi rodzice się na niczym nie znają. Dziś będzie garść informacji dotyczącej ucieczki w sytuacji zagrożenia jako kontynuacja wątku z poprzedniego odcinka.
O godzinie 21 pojawi się tutaj link do transmisji live, każdy kto zasubskrybował nasz kanał na YT również otrzyma powiadomienie. Po nagraniu oczywiście gdy już dodamy materiał audio dla fanów podcastów które pojawią się w odcinku. Od dzisiaj zaczynamy przygotowania Was do bycia preppersem. Mam nadzieję, że rozpoczniecie przygotowania na apokalipsę zombi razem z nami 🙂
No i materiały do nauki, przygotowań i zakupów:
Łańcuch przeżycia − umowne określenie stosowane w medycynie ratunkowej odnoszące się do działań mających na celu zwiększenie przeżywalności u osób po nagłym zatrzymaniu krążenia. Skuteczność tych interwencji zależy od wytrzymałości najsłabszego ogniwa łańcucha.
Na łańcuch przeżycia składają się[1]:
- Wczesne rozpoznanie osoby/osób będących w stanie zagrożenia życia i wezwanie służb ratowniczych.
- Wczesne rozpoczęcie resuscytacji krążeniowo-oddechowej.
- Wczesna defibrylacja (jeśli zachodzi taka potrzeba).
- Szybkie wdrożenie zaawansowanych zabiegów resuscytacyjnych i odpowiednia opieka poresuscytacyjna.
Powyższe to materiał z Wiki.
Zadaniem jest znaleźć w najbliższych okolicach domu oraz pracy co najmniej po 3 defibrylatory, zapamiętać ich lokalizacje. Należy pójść na miejsce, znaleźć to urządzenie gdzie ono wisi, jeżeli nie możemy ustalić lokalizacji zapytać ochrony gdzie ono się znajduje. Jeżeli pracownik ochrony lub obiektu będzie się na nas krzywo patrzył, to mówimy, że niedawno się wprowadziliśmy do mieszkania niedaleko i po prostu chcemy wiedzieć, bo nam zależy na życiu naszych najbliższych 😛
Ponieważ nie chcę się chwalić gdzie dokładnie mieszkam dlatego ja przedstawiam AED z mojego miasta gdzie ostatnio się kręciłem:
- Podkarpacki Urząd Wojewódzki, AED jest przy wejściu głównym w punkcie gdzie są ochroniarze
- Urząd Miasta Rzeszowa na Okrzei, również przy wejściu koło Punktu Informacyjnego
- Auchan w Krasnem przy linii kas w okolicy kas samoobsługowych.
Zakupy:
- 30 litrów wody (najlepiej butelki po 5l: biedronka, lidl, makro i inne)
- Kilka par rękawiczek jednorazowych dla każdego, co najmniej jedną parę mieć ze sobą, można je pakować po 2 sztuki do woreczków strunowych
- Sprawdzić jak wygląda nasza apteczka w domu, wyrzucić co przeterminowane, ewentualnie uzupełnić (będzie o tym materiał z czasem)
- Idąc do sklepu na codzienne zakupy (spożywka, każdy kto coś kupuje, kupuje po jednym opakowaniu więcej np.: puszki, makaron, ryż, kasza, sól, cukier – produkty z długim terminem ważności i takie co jemy systematycznie, takie jak lubimy) – zakładam, że w dwa tygodnie mamy przygotowane ok 2kg dodatkowej żywności na każdego członka naszej rodziny. Na początku możemy trochę na hurra robić te zakupy, w kolejnych odcinkach będziemy analizowali co nam w jakiej ilości jest potrzebne w zależności od naszych upodobań.
I jeszcze co do zrobienia:
- Przygotować miejsce na nasze zapasy, musi być bezpieczne, suche, w miarę ciemne, zabezpieczone przed ewentualnym zalaniem i innymi sytuacjami, które mogą te zapasy uszkodzić.
No i pora na stopkę z linkami:
P.S. To nie tak, że lubię TVN, po prostu byli na pierwszych wynikach wyszukiwania, tak się złożyło 🙂
I jeszcze kilka linków związanych z tym co powiedzieliśmy w trakcie:
Najnowsze komentarze